I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Turystyka krajowa


Wycieczka narciarsko-snowbordowa do stacji narciarskiej Cisowa
W dn. 27 stycznia 2016 odbyła się wycieczka narciarsko-snowbordowa w ramach sportu do wyboru do stacji narciarskiej Cisowa. Osoby zaczynające przygodę z nartami uczyły się jeździć pod okiem instruktora i ratownika narciarskiego Marka Kulisza, prof. Tarchalskiego oraz prof. Szczechli. Pozostali uczniowie doskonalili technikę jazdy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że narciarstwo jest bardzo ciekawą formą aktywnego wypoczynku zimą. Następny wyjazd planowany jest w Beskidy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


IV Rajd "Łukasiaka" 2015 – wyprawa i zabawa !!!
Za nami już IV integracyjny pieszy rajd "Łukasiaka" uczniów klas pierwszych. 16 września tego roku, przy idealnej dla pieszej turystyki pogodzie odbyła się nasza coroczna impreza z metą w remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej Tucznawa. To właśnie dzięki wsparciu strażaków ochotników z tej dąbrowskiej dzielnicy po raz kolejny udaje się nam wspólnie miło spędzić czas. Dziękujemy im bardzo za pomoc.


Marsz uczestników po bezdrożach Dąbrowy Górniczej umożliwił bliższe poznanie się uczniów pomiędzy sobą jak i uczniów z nauczycielami, a przede wszystkim wychowawcami klas pierwszych. Natomiast wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek pozwoliło w miłej atmosferze uzupełnić uszczuplone marszem siły i podzielić się wrażeniami z rajdu, który rozpoczął realizację przez uczniów klas pierwszych innej formy wychowania fizycznego "sport do wyboru".


Cieszymy się z tak licznego uczestnictwa naszych wychowanków w rajdzie. Jeszcze chyba nigdy w czteroletniej historii rajdu nie mieliśmy tak wielkiej frekwencji uczniów. Poczuliśmy to zresztą w drodze powrotnej do Dąbrowy. No może poza I d, która wracała trochę później. Dlaczego, dlatego, że tradycji stać się musiało. Tradycyjnie więc - oczywiście całkiem świadomie – dziewczyny i chłopcy z tej klasy postanowili wydłużyć odrobinę trasą naszego rajdu. Za to wejście na metę mieli zauważone przez wszystkich, a powrót do domu w komfortowych warunkach.
Wierzymy, że Wasze wspomnienia z rajdu zmotywują Was do aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć, nie tylko na terenie Dąbrowy Górniczej. Miasta, które ma wiele bardzo ciekawych i wartych zobaczenia miejsc.


Wycieczka grupy turystycznej do Wisły
W dniach 26 i 27 maja 2014 r. uczniowie grupy turystycznej – Ib, Ic, Id, Ie i IId pod opieką prof. M. Kulisz, M. Wójtowicz i M. Paszkowskiego wzięli udział w wycieczce do Wisły. Pogoda dopisała choć czasami okazywała swą kapryśną naturę. Jednak uzbrojeni w dobry humor niestrudzenie pokonywaliśmy kolejne kilometry szlakami naszego Beskidu Śląskiego. W pierwszym dniu zaraz po przyjeździe obraliśmy za cel Baranią Górę.


Obóz w Korbielowie – a jednak zimowy
Choć dwa metry śniegu w Korbielowie to wspomnienie zeszłorocznej zimy, a wielu już nie wierzyło w możliwość jazdy na nartach i snowboardzie w tym roku, to jednak się udało. Choć warunki narciarskie były trudne to grupie naszej młodzieży pod kierunkiem prof. Mazur, prof. Tarchalskiego i prof. Kulisza udało się spędzić, jak co roku, 5 dni na nartach lub desce snowbordowej. W poszukiwaniu śniegu zawędrowaliśmy na stoki Ośrodki Narciarskiego „Pilsko” oraz, aż do Zawoi na "Mosorny Groń". Mimo tego, że ze śniegiem pod nartami było różnie i tak towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i niezła zabawa na stoku oraz wieczorami w naszym wygodnym miejscu zakwaterowania. Wspólne spacery, grill, gry świetlicowe, zabawy oraz odnowa biologiczna w saunie i na basenie hotelowym stanowiły wspaniały dodatek do wysiłku włożonego w doskonalenie umiejętności narciarsko – snowbordowych.