I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Projekt "Akademia przedsiębiorczości"


Drodzy uczniowie !

W roku szkolnym 2017/2018 chętni uczniowie, którzy chcą rozwijać zdolności przedsiębiorcze, mają również taką możliwość. Po pierwsze za sprawą projektu II edycji "Fabryka Kreatywnego Biznesu". Projekt przebiega pod merytoryczną opieką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. W trakcie przedsięwzięcia, które trwa od listopada 2017 do kwietnia 2018r. Uczestnicy zdobywają punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, następnie zostanie wyłoniony najbardziej przedsiębiorczy zespół. Działania wspierają mentorzy, lokalni przedsiębiorcy, z którymi uczniowie systematycznie się spotykają. Organizowane warsztaty, wykłady i konsultacje przygotują uczestników do stworzenia firmy, której działalność zlokalizowana będzie na terenie "Fabryki Kreatywnego Biznesu"

Projekt odbywa się dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej i Urzędowi Miasta Dąbrowy Górniczej.

W projekcie biorą udział, reprezentując Naszą Szkołę: Natalia Bełtowska, Błażej Batoryna, Julia Krzynówek, Filip Siwiela, Hubert Zacharzewski, Wiktoria Konopko, Weronika Mikuła, Filip Kozal.

W tym roku szkolnym trzy uczennice: Natalia Bełtowska, Joanna Tekieli i Wiktoria Ćwikła osiągnęły najwyższą ilość punktów w kolejnej edycji Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Niestety pomimo, iż osiągnęły 57/60 pkt., nie dostały się do następnego etapu olimpiady.

21 marca piętnasta edycja "Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości". Wszystkich zainteresowanych prosimy o wejście na stronę lub kontakt ze szkolnym koordynatorem – K.Orzeł.

Opiekun Katarzyna OrzełZobacz zdjęcia

W tym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I i II mają również okazję sprawdzić się w roli przyszłych przedsiębiorców.

Uczniowie Wiktoria Bryszkowska, Patrycja Heda, Anna Saternus oraz Dawid Bochenek biorą udział w Projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego "Fabryka Kreatywnego Biznesu", realizowanego od listopada do kwietnia. Organizowane warsztaty, wykłady i konsultacje mają przygotować uczniów do stworzenia firmy, której działalność zlokalizowana będzie na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Trzymamy za nich kciuki!

Trzy uczennice klas I Natalia Bełtowska, Ewa Malicka i Zuzanna Chobot uzyskały największą ilość pkt w I szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych spośród kilkunastu uczniów biorących udział. Niestety zabrakło raptem 2 pkt ( uzyskały 53 na 55 potrzebnych) aby przejść do II etapu już jako jedna drużyna. Ale za zaangażowanie i osiągnięcia serdecznie im gratulujemy!

16 uczniów zostało zgłoszonych do VI edycji Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. I etap pod koniec lutego.

W kwietniu kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Do tej pory wielu uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w tym projekcie. Będziemy informować Was o kolejnej przebiegu kolejnej edycji w najbliższym czasie.

Opiekun Katarzyna Orzeł
Chcielibyśmy poinformować Was o różnych przedsięwzięciach dotyczących projektów i konkursów dotyczących Przedsiębiorczości, w których w tym roku szkolnym 2015/16 bierzemy udział.

Jak istotnym w dzisiejszych czasach jest "bycie" przedsiębiorczym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tak więc:
- Uczniowie klasy IE biorą udział w roku szkolnym 2015/16 w projekcie Akademia Młodych Liderów Przedsiębiorczości. Projekt ma na celu promowanie przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej województwa śląskiego i organizowany jest przez WSB we współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach projektu Uczniowie biorą udział w innowacyjnych warsztatach, wizytach studyjnych w firmach i w Inkubatorach Przedsiębiorczości ,będą tworzyć biznesplany, oceniane przez ekspertów.

- Uczniowie klas I Wiktoria Bryszkowska, Piotr Kopecki, Zuzanna Rzepecka, Patrycja Saternus, wezmą udział w V edycji "Ligi Młodych Przedsiębiorców". Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, prezentacji, warsztatów tematycznych i konkursów i mają na celu zachęcić uczniów zdobywania nowych doświadczeń i prezentowania swoich umiejętności.

- W dniu 19 listopada uczniowie Paweł Serafin, Krzysztof Mochocki i Artur Cyba wzięli udział w kolejnej edycji konkursu "Przedsiębiorczy uczeń na lokalnym rynku" i zajęli I miejsce.

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości 2017

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości 2016

V edycja projektu "Liga Młodych Przedsiębiorców"