I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Łukasiak społecznie


AKCJA SZLACHETNA PACZKA

Jak co roku, tak i tym razem nasza szkoła przyłączyła się do wielkiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. I jak co roku, nasza młodzież stanęła na wysokości zadania. Od momentu wybrania rodziny do 9 grudnia, czyli na dzień przed Wielkim Finałem, nasi uczniowie zgromadzili tyle żywności, odzieży, i środków czystości, że powstały z tego 32 ogromne paczki. I to jeszcze nie wszystko, ponieważ dzięki zaangażowaniu wszystkich klas zakupiono dla naszych podopiecznych kuchnię gazową i blender. Dzięki temu pomogliśmy materialnie i także duchowo jeszcze jednej rodzinie.

W tym roku nie byliśmy sami. Do akcji przyłączyli się:

• 7 Dąbrowska Gromada Zuchowa "SŁONECZNA GROMADA"
• 15 Dąbrowska Gromada Zuchowa "Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka"
• 27 Dąbrowska Drużyna Harcerska "HECA"
• 72 Próbna Dąbrowska Drużyna Starszoharcerska "ZAKRĘCENI"
• 270 Dąbrowska Drużyna Wędrownicza "Przetrwamy"
• Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej

Serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie i pomoc, i zapraszamy do udziału za rok. Czuwaj !

A przede wszystkim z całego serca dziękujemy naszym uczniom. Po raz kolejny udowodniliście, ze jesteście niesamowici i że można na Was polegać. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za szczególne zaangażowanie w nadzorowaniu całego przedsięwzięcia. Jesteście wspaniali. To prawdziwa przyjemność móc z Wami współpracować. Jeszcze raz udowodniliście, że uczniowie naszej szkoły to paczka samych szlachetnych ludzi.

A oto podziękowanie jakie otrzymaliśmy od organizatorów Szlachetnej paczki:

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA II-2284-523652), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Darczyńca wypełnił swoją rolę perfekcyjnie i radość, jaką tym sprawił Panu Markowi na długo zapadnie w mojej pamięci. Pan Marek długo nie potrafił wydobyć z siebie słowa, co tylko udowadnia, że praca, jaką włożył Darczyńca w przygotowanie prezentu została doceniona i sprawiła szczerą radość.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Z mojej strony mogę tylko się podpisać pod słowami Pana Marka i wyrazić wielkie słowa uznania.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

"Dziękuję, nie umiem inaczej wyrazić wdzięczności, dziękuję"

Dzień Żonkila w Łukasiaku!
Pragnąc wyrazić solidarność z osobami objętymi opieką hospicyjną zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli na organizowany w dniu 22 kwietnia "ŻONKILOWY DZIEŃ". Prosimy przyjdźcie w tym dniu ubrani na żółto!!! Jeśli chcesz wspomóc działalność hospicjum włącz się w zbiórkę artykułów higienicznych oraz środków opatrunkowych. Podkreślając solidarność z osobami śmiertelnie chorymi na placu przed szkołą zostaną zasadzone żonkile – międzynarodowy symbol nadziei.

Joanna Piróg-Kulińska, Marta Śpiewla


Spotkanie w sprawie pomocy hospicjum w Sosnowcu
Zgodnie z planem 12.04 odbyło się w naszej szkole spotkanie z p.Małgorzatą Leśniewską koordynatorem wolontariatu w Sosnowieckim Hospicjum. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością ośrodka oraz możliwością uczestniczenia w wolontariacie. Dowiedzieli się, że służba ciężko chorym ludziom to bardzo trudne zadanie, ale najmniejszy uśmiech pacjenta sprawia ogromną radość. Bardzo dziękujemy p. Małgosi i uczniom, którzy wzięli udział w zajęciach.

Joanna Piróg-Kulińska, Marta Śpiewla


PUK, PUK – KTO TAM? NAKRĘTKI DLA TYMUSIA!!!
KOCHANI – TYMONEK POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY!!

Psycholog szkolny, pedagog i Szkolne Koło PCK zachęcają do wsparcia Tymonka – wystarczy zebrać nakrętki, przynieść je do nas i już!!! Tymonek jest malutkim chłopczykiem, któremu siatkówczak – złośliwy NOWOTWÓR – zaatakował wzrok. Szansą jest terapia, a Ty masz szansę dorzucić swoją cegiełkę – zbierz nakrętki, to nic nie kosztuje. Nakrętki prosimy przynosić do gabinetu pedagoga, działamy do końca kwietnia!!! BĄDŹ DOBRY – POMAGAJ    zobacz zaświadczenie

Marta Cebo, psycholog

IX edycja akcji charytatywnej "Graj i pomagaj"
Jak co roku młodzież naszego liceum brała udział w 9 edycji akcji charytatywnej "Graj i pomagaj", która odbyła się 6 grudnia w Hali Widowiskowo – Sportowej "Centrum". Na świątecznym stoisku I liceum można było zakupić za symboliczną opłatę przepiękne, niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby choinkowe, stroiki, bombki, aniołki i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży w całości został przekazany na dofinansowanie zielonych kolonii dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej.


Szlachetna paczka
12 grudnia zakończyła się tegoroczna akcja "Szlachetnej Paczki" . Przez miesiąc młodzież szkolona, rodzice i nauczyciele przynosili niezbędne dla wybranej rodziny artykuły. Były to artykuły spożywcze, higieniczne, chemia, pościel, artykuły gospodarstwa domowego a nawet meble. Udał się również przygotować wymarzone przez dzieci prezenty. Blisko 50 zapakowanych pięknie paczek trafiło do wybranej przez szkołę rodziny.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.


Maraton Pisania Listów Amnesty International
12 grudnia 2015 roku podobnie jak w ubiegłych latach w naszej szkole zorganizowaliśmy Maraton Pisania Listów Amnesty International. W zeszłym roku setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,2 milionów akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 268 073 listy w ponad 500 miejscach. W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces. Podczas całego spotkania uczniowie, absolwenci, rodzice i wszyscy zebrani aktywnie brali udział w przedsięwzięciu, które trwało 8 godzin. Wszystkim zainteresowanym, którzy chętnie uczestniczyli w wydarzeniu serdecznie dziękujemy!       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dąbrowski Kiermasz Świąteczny
Dnia 16 grudnia już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w corocznym Dąbrowskim Kiermaszu Świątecznym , gdzie sprzedawano ozdoby świąteczne zrobione przez uczniów naszej szkoły. Zebrane w czasie Kiermaszu pieniążki zostaną wykorzystane w organizowanych przez szkołę akcjach charytatywnych.


Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy
Po raz kolejny włączyliśmy się do akcji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY, która grała już 24 raz zbierając fundusze na sprzęt medyczny dla najmłodszych i najstarszych pacjentów. Nasz szkolny sztab liczył w tym roku 50 wolontariuszy. Oprócz uczniów I LO dołączyli do nas nasi absolwenci oraz maluchy, z których najmłodszy wolontariusz liczył zaledwie 4 lata. Jednak niekwestionowanym bohaterem tegorocznej edycji był Leon, nasz czworonożny przyjaciel, który dzięki swojemu psiemu urokowi pomógł swojej pani nazbierać pełną puszkę i ustanowić rekord sztabu. Mimo trudnych warunków pogodowych – padającego deszczu i wiatru wiejącego w oczy, uzbieraliśmy 17 378 zł. W ten sposób po raz kolejny przyłączyliśmy się do pięknej akcji, która łączy Polaków i pomaga w leczeniu najmłodszych i najstarszych pacjentów. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy. Gratulujemy i zapraszamy za rok!    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sprawozdanie z działań Szkolnego Klubu Wolontariusza i Klubu PCK w roku szkolnym 2014/2015


Nasze działania:
Szlachetna paczka

Akcja na miarę Łukasiaka

Akcja Oddaj krew

Klub Wolontariusza Łukasiak

Dom Dziecka w Sarnowie