I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

COMENIUS 11-13Rozpoczynamy pracę nad nowym projektem międzynarodowym zatytułowanym "WALLS TALK – Picturing Cultures on the Walls". Naszymi partnerami są szkoły średnie z sześciu krajów: Turcji, Bułgarii, Francji, Rumunii, Hiszpanii i Węgier. Głównym celem projektu jest stworzenie graffiti, które będzie odzwierciedlać obecne zainteresowania młodzieży oraz aspekty kulturowe danego kraju partnerskiego.
Dwunastu uczniów naszej liceum będzie miało możliwość uczestniczyć w wyjazdach do jednego z krajów partnerskich. Wszystkimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami będziemy się z Wami na bieżąco dzielić. A już w listopadzie, jako pierwsi, będziemy gościć w naszej szkole przedstawicieli szkół partnerskich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W dniach od 14 do 18 listopada 2011 r. nasze liceum było gospodarzem wizyty roboczej projektu Comenius LLP Walls Talk gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Turcji Bułgarii Rumunii Węgier Hiszpanii i Francji. 15 listopada nasi goście zostali przyjęci w Urzędzie Miasta Dąbrowy Górniczej oraz w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Ponad to wspólnie odwiedziliśmy takie miejsca jak Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, dzielnicę Nikiszowiec w Katowicach, Kraków i Częstochowę. Na zakończenie wizyty przygotowaliśmy dla naszych gości niespodziankę w postaci pokazów walk rycerskich oraz uczty rycerskiej na Zamku w Będzinie.